Düşüncelerinizin hiçbirine katılmıyorum. Ama onları açıkça ifade edebilmeniz için sonuna kadar yanınızda olacağım.(Voltaire 1694 – 1778)

HABERLER »

OHAL’in kaldırılması için AİHM’e başvuru yapıldı

16 Mart 2018

Ankara Barosu üyesi bir grup avukat, OHAL’in kaldırılması için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvuru yaptı. Konuya dair avukatlar, Ankara Adliyesi’nde basın açıklaması yapmak istedi ancak polis, valilik kararı gerekçesiyle açıklama yapılmasını engelledi.

Yazının devamı »

Bansky, tutuklu gazeteci ve ressam Zehra Doğan’ı New York duvarlarına resmetti

16 Mart 2018

Grafiti çalışmalarıyla tüm dünyada tanınan İngiltereli sokak sanatçısı Banksy New York’un Manhattan bölgesinde yaptığı duvar resminde, gazeteci ve ressam Zehra Doğan'ın tutuklanmasını protesto etti.

Yazının devamı »

LiveLeak’e erişim engeli

16 Mart 2018

Sıkı kuralların olmadığı video paylaşım platformu LiveLeak, Türkiye’de erişime kapatıldı. Pek çok internet sitesinde yayınlanmasına izin verilmeyen içeriklerin yayınlandığı bir platform olan LiveLeak Bandırma Sulh Ceza Hakimliği kararıyla erişime engellendi.  

Yazının devamı »

Resmi yazıyı haber yapan 35 siteye erişim engeli

15 Mart 2018

Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği, çocuk istismarıyla ilgili özel komisyon kurulmasını isteyen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’na TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın verdiği resmi yanıtla ilgili haberlere erişim engeli getirdi.  

Yazının devamı »

İHD ve TİHV: “1990’lı yıllardan beri ilk defa bu boyutta bir kaçırılma olayı yaşandı'

15 Mart 2018

İnsan Hakları Derneği (İHD) ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı 16 Şubat’ta kimliği belirsiz kişilerce kaçırılan, 11 Mart’ta da resmi olarak gözaltına alınan Nur Muhammed Abay’la ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Yazının devamı »