Düşüncelerinizin hiçbirine katılmıyorum. Ama onları açıkça ifade edebilmeniz için sonuna kadar yanınızda olacağım.(Voltaire 1694 – 1778)

HABERLER »

Tutuklamaya “suç işleme olasılığı” gerekçesi

15 Kasım 2018

İstanbul'da yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi ve Gençlik Meclisi Eşsözcüsü Tuna Aydın, 10 Kasım’da çıkarıldığı mahkemece 'örgüt üyesi olmak' iddiasıyla tutuklanıp, cezaevine konuldu.  

Yazının devamı »

Cezalandırmaya yeni kriter: Yakın tehlike

15 Kasım 2018

Kürt siyasetçiler ve gazetecilere yönelik 9 Ekim’de yapılan operasyonda tutuklanan Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivisti Pınar Işık hakkında,“Ülkenin içinde bulunduğu yakın tehlike kriteri” gerekçe gösterilerek 20 yıla kadar hapis cezası istendi.  

Yazının devamı »

Sanatçı Hozan Cane’ye ‘örgüt üyeliği’nde hapis cezası

15 Kasım 2018

HDP’nin 24 Haziran seçim çalışmalarına katılmak için gittiği Edirne’de tutuklanan sanatçı Hozan Cane, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yazının devamı »

Akit gazetesi NotaBene Yayınlarını hedef gösterdi

15 Kasım 2018

Akit gazetesi nefret içeren provokatif haberlerine bir yenisini ekledi. “Sapkınlar TÜYAP kitap fuarında” başlığıyla yayımlanan haberde Kaos GL ve yayınlarını İstanbul kitap fuarına taşıyan Notabene Yayınları hedef gösterildi.

Yazının devamı »

Ayrımcı iş ilanına ceza

15 Kasım 2018

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, internet üzerinden verdiği bir iş ilanında başörtülü kadınların başvurularını değerlendirmeyeceğini beyan eden Destek Yayınevi’ne ayrımcılık yasağını ihlal ettiği gerekçesiyle 3 bin lira idari para cezası verdi.

Yazının devamı »