EYLEMLER »

Erdoğan hakkında suç duyuruları zinciri sürüyor

27 Şubat 2018

Afrin Operasyonu’na karşı barış çağrısı yaptıkları için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  “Hain, ahlaksız, adi, riyakar, sahtekar, fikir soytarısı, teröristlerin canlı kalkanı, bölücü terör örgütü yardakçısı” gibi sözlerle hedef aldığı 170 aydından 12’si daha İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde yaptıkları bir basın açıklamasının ardından savcılığa Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yazının devamı »

İnsan Hakları Hukuku Semineri

15 Şubat 2018

Düşünce Suçu(?!)na Karşı Girişim Mart ayında yeni bir seminer dizisine başlıyor. Hukuk Fakültesi 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek seminerlerle geleceğin hukukçularına ifade özgürlüğü ve uluslararası insan hakları sözleşmeleri konularında bilgi verilmesi hedefleniyor.  

Yazının devamı »

Barış çağrısı yapan aydınlardan Erdoğan hakkında suç duyurusu

13 Şubat 2018

Girişimimizin Sözcüsü müzisyen Şanar Yurdatapan ve Prof. Dr. Baskın Oran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu. İki isim ayrıca sembolik olarak 1'er liralık manevi tazminat davaları açtılar.

Yazının devamı »

Af Örgütü Başkanı Taner Kılıç yeniden tutuklandı

1 Şubat 2018

İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nin hakkında tahliye kararı verdiği Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı avukat Taner Kılıç, aradan 24 saat geçmeden tekrar tutuklandı. Büyükada’da gözaltına alınan 10 hak savunucusu hakkında Ekim 2017’de hazırlanan iddianameye “şüpheli” olarak eklenen Kılıç’ın dosyası, 25 Ekim 2017’de Büyükada davasıyla birleştirilmişti. Davanın dünkü duruşmasında verilen tahliye kararına savcı itiraz etmiş ve Kılıç cezaevinden çıkmadan gözaltına alınmıştı. Tekrar mahkemeye çıkan Kılıç'ın tutuklu yargılanmasına karar verildi.

Yazının devamı »

Cumhuriyet için Özgürlük Hemen Şimdi!

23 Kasım 2017

Yazının devamı »