HABERLER »

Polis şiddeti yine cezasız kaldı

12 Mart 2019

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Yüksel Caddesi’nde “işimizi geri istiyoruz” eylemi yapan KHK mağduru Nazan Bozkurt’u darp ederek elmacık kemiğini kıran polis memuru hakkında takipsizlik kararı verdi.  

Yazının devamı »

Çorlu’daki tren kazasında siyasetçiler ve TCDD üst yönetimi soruşturmadan muaf tutuldu

1 Mart 2019

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin öldüğü tren kazasıyla ilgili Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı, siyasetçiler, bürokratlar, TCDD'nin üst yönetimi hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Yazının devamı »

Ulusal Kriminal raporu Kurkut hedef alınarak vuruldu dedi, sanık polis yine tutuklanmadı

1 Mart 2019

Diyarbakır’daki 2017 yılı Newroz kutlamasında polis Yakup Ş.’nin açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Kemal Kurkut ile ilgili davanın 5. duruşması Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Yazının devamı »

AYM: İşkence etkili bir şekilde soruşturulmadı

1 Mart 2019

AYM, 2014 yılında Sincan Cezaevinde gardiyanların işkencesine maruz kalan çocuklarla ilgili kötü muamele yasağının ihlal edildiğine ve soruşturmanın etkili bir biçimde yürütülmediğine karar verdi. 

Yazının devamı »

Savcılık: “Polislerin suçu yok, Gülsüm Elvan kolunu kendisi kırmış olabilir”

27 Şubat 2019

KHK ile ihraç edildikleri işlerine geri dönmek için açlık grevi yapan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek eyleminde Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan’ı gözaltına alırken kolunu kıran polisler hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.    

Yazının devamı »

Cinsel istismar vakalarına yayın yasağı

26 Şubat 2019

Bingöl, Antalya, İzmir ve Kırşehir’deki dört ayrı cinsel istismar vakası ile Kars’ta kaybolduktan 7 gün sonra cesedi bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel cinayetiyle ilgili haberlere, bu kentlerdeki Sulh Ceza Hakimlikleri tarafından yayın yasakları getirildi.  

Yazının devamı »