HABERLER »

Dink Cinayeti: 11 yıldır aydınlanamayan suikast

19 Ocak 2018

Gazeteci Hrant Dink’in 19 Ocak 2007’de uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesinin üzerinden 11 yıl geçti. Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni olduğu Agos Gazetesi’nin önünde katledilen Dink’in ölümü üzerindeki sis perdesi ise hâlen kalkmış değil.  

Yazının devamı »

AYM, Ayla Akat Ata’nın polis şiddetiyle ilgili başvurusunu “kabul edilemez” buldu

12 Ocak 2018

Anayasa Mahkemesi (AYM), Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman eski Milletvekili Ayla Akat Ata’nın “gösteri hakkına polis müdahalesi” konulu başvurusunu reddetti. 

Yazının devamı »

Köyü boşaltılıp öldürülen İncin’in ailesine 20 bin Euro manevi tazminat

10 Ocak 2018

Hakkari, Çukurca’da zorla köyleri boşaltıldıktan sonra Mahmur Kampı’na yerleşen, köyüne dönünce de öldürülen Kerim İncin’in ailesinin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) başvurusu, olaydan 23 yıl sonra Türkiye’nin mahkumiyetiyle sonuçlandı.

Yazının devamı »

Gazi Mahallesi'nde iki genci öldüren polislere OHAL kalkanı

5 Ocak 2018

Gazi Mahallesi’nde polisler tarafında ateş edilerek öldürülen Barış Kerem ve Oğuzhan Erkul’un avukatı Meral Hanbayat’ın, halen görev başında olan sanık polislerin tutuklanması talebi İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından OHAL gerekçe gösterilerek reddedildi.

Yazının devamı »

İçişleri Bakanından polise "ayak kırma" talimatı

3 Ocak 2018

Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Soylu, "Okul çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman o satıcının ayağını kırmak polisin görevidir. Suçu da bana atsın" dedi. 

Yazının devamı »

Mahkeme, polis şiddetine alt sınırdan verdiği cezaya indirim uyguladı ve erteledi

3 Ocak 2018

Haziran ayında Ankara’da iş çıkışı evine giden aşçı Musa Köse’yi darp ederek bacağını ve burnunu kıran polis memuru Serkan Tengilimoğlu’na ‘kasten yaralama’ suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi, ceza ertelendi.

Yazının devamı »