HABERLER »

Roboski Katliamı: 7 yıl geçti sorumluların hiçbiri yargılanmadı

28 Aralık 2018

TSK’nin hava harekâtı ile 34 kişinin yaşamını yitirdiği ve 4 kişinin yaralandığı, Şırnak’ın Uludere ilçesinde yaşanan Roboski Katliamı’nın üzerinden yedi yıl geçti.  

Yazının devamı »

Lisedeki taciz” olayıyla ilgili dosya işlemden kaldırıldı

26 Aralık 2018

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi'nde yaşanan taciz olayıyla ilgili coğrafya öğretmeni S.D. hakkında başlatılan soruşturmanın akıbetini soran CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen'in verdiği soru önergesini yanıtladı.

Yazının devamı »

“19 Aralık katliamı insanlığa karşı suçtur”

20 Aralık 2018

Cezaevlerine yönelik düzenlenen ve “Hayata dönüş” adı verilen operasyonların 18. yıldönümünde katliamın yıllardır cezasız bırakıldığını vurgulayan hak savunucuları  “19 Aralık katliamını unutmadık, unutturmayacağız” dedi.  

Yazının devamı »

25 yıldır süren cezasızlık: ‘Lice Davası’nın tek sanığı beraat etti

10 Aralık 2018

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 22 Ekim 1993’te 15 sivilin, bir askerin ve dönemin Jandarma Bölge Komutanı Bahtiyar Aydın’ın öldürülmesiyle sonuçlanan katliam 25 yılın ardından  cezasız kaldı.

Yazının devamı »

3 yıl geçti; Tahir Elçi'nin failleri hâlâ bulunamadı

29 Kasım 2018

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, sokağa çıkma yasaklarının sürdüğü 28 Kasım 2015 tarihinde, kentin en çok bilinen tarihi yapılarından olan Dört Ayaklı Minare’nin çatışmalarda zarar görmesine tepki göstermek üzere, bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması henüz sona ermişken, sokak karıştı ve Tahir Elçi katledildi.  

Yazının devamı »

İşkenceye takipsizlik

22 Kasım 2018

Yürütülen bir soruşturma kapsamında 6 Mart 2018 günü gözaltına alınan senarist Emre Kılınç’ın gözaltı süresince Terör ve Mücadele (TEM) polisleri tarafından ağır işkenceye maruz kaldığı iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusu takipsizlikle sonuçlandı.  

Yazının devamı »